24.novembril korraldas Tallinn PÜ Tallinna sotsiaalkeskuste ja Viimsi PÜ vahelise bowlingu võistluse. Võistluse võitis Haabersti  sotsiaalkeskuse võistkond, teise koha Individuaal 4 ja kolmanda Mustamäe võistkond. Meestest kogus kõige rohkem punkte Väino Tomingas Individuaal 4 ja naiste arvestuses võitis Livia Jefimova Haaberstist.

 

17. novembril korraldas Viimsi PÜ sügispeo „Seeniorid tantsuga sügises ja Eesti 100“, millest  võttis osa Tallinna PÜ. See oli järg eelmisel aastal Tallinna PÜ korraldatud sõprusõhtust.  Peokava  pani kokku Viimsi PÜ juhatuse liige Aime Salmistu. Tallinna esindasid meesansambel „Vanaisad“ ja Nõmme mustlastantsijad. Tantsuks mängis Ojar&Einar Värskast. Meenutuseks lisan mõned pildid.

 

 

 

 

Septembris jätkas tööd eesti keele vestlusring igapäeva elus vene keelt kõnelevale elanikkonnale. Huvilisi on palju, osaleda saavad ainult need, kellel on mingi sõnavara olemas ning siin õpivad kõnelema ja aru saama  igapäeva elus toime tulemiseks. Vesteldakse erinevatel teemadel, nt poes, arsti juures käimine,  huvitavate paikade külastamine, lauldakse eestikeelseid laule, jne.  Palju on olnud soovijaid keele õppimiseks algstaadiumist,  kuid selleks puudub meil vastav ressurss.

 

Septembris 2017 jätkub eesti keele vestlusring vene keelt kõnelevale elanikkonnale. Tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 11.00 ja kolmapäeviti kell 15.00 Sõle 40.

 

18.veebruaril 2017 jätkus  Viimsis  vabariigi aastapäevale pühendatud  mälumängu võistluse teine voor.  Seekord saavutas ülekaaluka võidu  „Triinud“ võistkond.  Tallinna esindus pidi kahjuks loobuma haiguse tõttu. Mäletatavasti eelmise  aasta võistlusel  tuli esikohale  Tallinna kesklinna võistkond. Kolmas  voor toimub järgmisel aastal  vabariigi 100.ndal sünnipäeval.


Veebruarikuus alustas Tallinna Pensionäride Ühenduse ruumides tööd eesti keele suhtlusring venekeelsele elanikkonnale. Idee pakkus välja proua Silvi, kes oli nõus vabatahtlikult seda ringi juhendama. Kuulutasime seda üritust Pealinna venekeelses lehes. Selgus, et huvilisi on päris palju. Hetkel ei ole võimalik pikemaajaliselt konkreetseid päevi  kokku leppida, seetõttu kõik huvilised ei saa osaleda. Loodan, et märtsi lõpuks probleemid lahenevad ja siis toimuvad tunnid ka regulaarselt.

 

26. oktoobril toimus Salme Kultuurikeskuses Tallinna  ja Viimsi Pensionäride Ühenduste tutvumisõhtu. Õhtu jooksul esinesid  seeniortantsurühmad  Nõmmelt, Lasnamäelt ja Randverest, naisansambel ja rahvatantsurühm Kesklinnast. Eesti rahvarõivaid tutvustas Haabersti käsitööring. Show klippe esitas Viimsi näitering.  Õhtu lõppes ühislaulmisega ja kohvi joomisega. Muusikalist meelelahutust pakkusid Ülo ja Neeme Kesklinnast.

 

Tallinna Pensionäride Ühendus pakub võimalust saali kasutamiseks  loengute ja nõupidamiste läbiviimiseks  (max.  inimeste arv 35).  Info telefonil 534 50 936 Anne-Ly või 51 63 119 Rein.


Infoleht

Perearsti ööpäevaringne tasuta nõuande telefon on 1220,  hädaabi nr 112

Sotsiaalkeskustes töötavad huviringid

Sotsiaalkeskustes toimuvad üritused

Iga kuu viimasel reedel toimub Sõle 40 klubi Hõbesõlg üritus, mille eestvedajaks on Aino Sikemäe

 

Tallinna Pensionäride Ühenduse ja Viimsi Pensionäride Ühenduse koostööst.

12.veebruaril toimus Viimsi PÜ poolt korraldatud mälumänguvõistlus. Tallinnast võtsid osa Kesklinna ja Kristiine sotsiaalkeskuste võistkonnad. Esikohale tuli Kesklinna võistkond koosseisus Aino Virkus, Enn Virkus ja Jaak Sepandi. Teise  koha saavutas Kristiine võistkond – Kalle Rohtla, Helmuth Buchmann, Jüri Kõomägi.

9. märtsil korraldas Tallinna PÜ naistepäeva tähistamiseks bowlingu võistluse. Kohal olid kõikide linnaosade võistkonnad , Viimsi PÜ võistkond ja klubi „Keskpäev“. Võitis Pirita naiskond Haabersti ja Mustamäe ees. Individuaalarvestuses võtsid  kolm esimest kohta Pirita naised.

17. aprillil korraldas Viimsi PÜ kevadmatka RMK radadel.

 

 

 

Additional information